vajinismus tedavisi nasıl olur

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken aynı mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret önemli seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, psikolojik kökenli benzer cinsî işlev bozukluğudur. Kadın seksüel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada sadece duvar varmışçasına kasarak ilişkiye engel olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel münasebet sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca basamak parmaklarına dek yaygın aynı şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakadar yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla benzer ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî birleşik mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları sebebiyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir eş sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziki tam gelmek gibi ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik buraya bakabilirsin inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, çok fazla nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler amacıyla olduğu, cinsel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta sürdürmek amacıyla bir hayli ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *